Yenilenebilir Enerji Kaynakları Slaytı

22 Aralık 2011 Perşembe7yorum


İnsanlar birşeyleri araştırırken görselliğe çok önem vermektedirler. Bazen uzun uzadıya yazılarla anlatılmak istenenleri resim ve video gibi multimedia araçları aracılığıyla kısa yoldan çabucak öğrenmek isterler. Özellikle yenilenebilir enerji kaynakları konusunda araştırma yapan bir insan için görsellik çok önemlidir. Çünkü bu kaynaklar yeni olduğu ve çok çeşitli olduğu için insanlar yabancılık çekmekte ve anlamakta zorluk çekmektedirler. Biraz araştırdım, bunun için en uygun olanın internette hazır olarak bulduğum bir powerpoint slaytını paylaşmak olduğu kanaatine vardım. Az öncede belirttiğim gibi bu slaytı internetten edindim yani ben hazırlamadım. Umarım slaytı hazırlayan ekip için bir sorun teşkil etmez :)
Slaytın içeriğinde Nükleer enerji, Güneş enerjisi, Biyo enerji, Hidrojen enerjisi, Rüzgar enerjisi, Jeotermal enerji, Gelgit enerjisi, Dalga ve Hidroelektrik enerjisi konuları kısa ve öz bir şekilde işlenmiştir.
Slaytı inceledim ve çok güzel bir şekilde anlatılmak istenenleri görsel şekilde anlatmayı başarmışlar. Umarım ihtiyacı olanlar için yeterli bir kaynak olur. Bu çalışmayı hazırlayan ekibe teşekkürlerimi sunarım. Bu slaytı ''aşağıdaki link''ten indirebilirsiniz...
Aşağıdaki Link :)
Sonradan elime geçen bir slaytı daha eklemek ihtiyacı duydum. O yüzden yeni bir link daha ekleyerek yazıyı güncelledim. Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları konusunda bilgiler içermektedir. İkinci slaytı indirmek için ''aşağıdaki link''e tıklayın.
Aşağıdaki link :)
Bu Yazıyı Paylaş :

+ yorum + 7 yorum

Meleq7
26 Nisan 2012 13:31

hiçbirşey bulamadım:)))

26 Nisan 2012 16:55

Hiçbir şey bulamadım derken neyi kastettiniz melek hanım ?
Nasıl yardımcı olabilirim ?

Odmgfdog
9 Mayıs 2012 21:06

link yok

10 Mayıs 2012 00:05

Linklerde sorun yok. "Aşağıdaki link :)" yazan yazılar aslında linklerin ta kendisidir :)

YeKmaN
19 Mayıs 2012 15:44

:)

29 Haziran 2012 18:35

Panasonic Eco Solutions/ Sustainable & Renewable Energy konusunda yaptığı çalışmalarar ilginizi çekebilir. TIANJIN EKO-ŞEHİR & FUJISAWA SÜRDÜRÜLEBİLİR AKILLI ŞEHİR başta gelen örnek projeler...

Adsız
1 Mayıs 2014 18:13

ya ben slayt istedim yazı deil

Yorum Gönder

 
Copyright © 2011. Yenilenebilir Yaşam - Tüm Hakları Saklıdır
Powered by Yenilenebilir Yaşam